Nábor-Základní informace volejbaloveho klubu Aš

Volejbal vymyslel 9. února 1895 William G. Morgan z YMCA v Massachusetts (USA). Morganovým cílem bylo vytvořit bezkontaktní halový sport s minimálním rizikem zranění. Původně ho pojmenoval Mintonette, podle způsobu odehrávání míčů se sportu začalo říkat volejbal.

Mezinárodní volejbalová federace FIVB byla založena roku 1947, první mistrovství světa se pořádalo v roce 1949 v Praze. Od roku 1964 je volejbal součástí programu olympijských her. V roce 1986 přijala FIVB i jeho variantu – plážový volejbal, který se stal součástí programu olympijských her v roce 1996.

Plážový volejbal (anglicky beach volleyball) je atraktivní míčový plážový sport, který se vyvinul z klasického šestkového volejbalu. Od doby svého vzniku si získal ve světě mnoho příznivců, z toho důvodu byl zařazen mezi sporty konající se na letních olympijských hrách.

První zmínky o vzniku plážového volejbalu pochází z dob po 1. světové válce, kdy američtí vojáci trávili svůj volný čas pod vysokou sítí na plážích. Postupem času se beachvolejbal dostává i do Evropy. První zemí, kde se objevil, je Francie. Nejstarší turnaj STATE BEACH se konal roku 1954 v Santa Monice (USA). FIVB zakládá v roce 1986 Světovou radu beachvolejbalu. Roku 1992 byl plážový volejbal předveden jako ukázkový sport na OH v Barceloně a o rok později se stal olympijským sportem.

Volejbal existoval v Aši již před rokem 1949 kdy musel vstoupit do nově založené jednoty Jiskra Aš, jako její zakládající člen s boxem a národní házenou. Po roce 1989 se volejbalový klub osamostatnil od tělovýchovné jednoty a začal fungovat jako samostatný subjekt v areálu Tyršova stadionu. Celá léta volejbal reprezentoval Aš v různých soutěžích (okresní, krajský přebor I. a II. třídy) a to muži ženy, dorostenci a kadetky které si vybojovaly postup do II.ligy kadetek.

Největší úspěchem VK Aš je účast mužú ve II.NL po tři roky a třetí místo.

V současné době VK Aš působí ve sportovní hale na ulici G.Geipela bývalá SPŠT a nabízí široké sportovní veřejnosti a hlavně mládeži možnost provozování volejbalu tak beachvolejbalu.

VK Aš zahájil spolupráci s VK CEZ Karlovarsko v oblasti mládeže.

Spolupráce bude zahrnovat odbornou pomoc vybraných trenérů (Štěpán Javůrek, Petr Brom, Milan Bican) pro trenéry VK Aš, šéftrenér našeho klubu se bude podílet na přípravě tréninkové procesu v Aši, v plánu jsou také společné tréninkové dny, turnaje a letní kemp pro volejbalisty z celého regionu.

Vidíte vzor ve volejbalistech a beachvolejbalistkách? Chcete, aby Vaše dítě mělo podobné zájmy a sportovní aktivity?

Neváhejte a kontaktujte trenéry mládeže

 Žákovské kategorie zažívají v karlovarském regionu převratné období. Po dlouhodobé absenci byly v této sezoně znovu vypsány soutěže krajského přeboru starších a mladších žáků. Navíc v kategorii minivolejbalu vznikla premiérově samostatná soutěž pro chlapce, kteří dosud kvůli nízkému zájmu hráli společnou soutěž s děvčaty. Pohled do statistik je nanejvýš výmluvný: zatímco v loňské sezoně registroval Karlovarský krajský volejbalový svaz dvanáct žáků, v současné době jich má sedmdesát!

Tréninkové hodiny : úterý od 15.00 – 16.30h Trenéři – Jiří Veselý, Soňa Blažková a Hanka Fojtová

                                     čtvrtek od 15.00 – 16.30h

 Další oddílové informace a kontakty najdete na webu www.vkas.cz  a také na facebooku.

 Informace a dotazy: Soňa Blažková, tel. 607 629 385, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

PŘIHLÁŠKY DO KLUBU KE STAŽENÍ NALEVO OD ČLÁNKŮ

Additional information

RizVN Login